Wydarzenia

 

W dniach 23 – 27 września gabinet będzie nieczynny! Za utrudnienia przepraszamy!

 

02.07.19 Spotkanie edukacyjne w Radlinie

W dniu 02.07.2019 gabinet będzie nieczynny od godziny 14:00, z uwagi na udział w spotkaniu edukacyjnym z seniorkami z Radlina. Szczegóły spotkania przekażemy wkrótce, za utrudnienia przepraszamy!

06.06.19 Udział w Ogólnopolskiej Konferencji Doktorantów i Kół Naukowych AWF Katowice

W dniu 06.06 z uwagi na udział w konferencji naukowej, gabinet będzie nieczynny do godziny 12:00. Za utrudnienia przepraszamy.

08.03.19 Zajęcia w Rybnickim Centrum Wspinaczkowym CECHOWNIA w ramach IWS PZA

W dniu 08.03.19 przeprowadziliśmy wykład w Rybnickim Centrum Wspinaczkowym CECHOWNIA w ramach kursu Instruktora Wspinaczki Skalnej Polskiego Związku Alpinizmu. Kurs obejmował zasady żywienia w sporcie oraz omówienie elementów biochemii i metabolizmu wysiłkowego. Ekipie wspinaczy serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

06-07.03.19 Warsztaty kulinarne i dietetyczne w PCK w Rybniku!

W dniach 06-07.03.2019 prowadzimy warsztaty kulinarne w PCK realizowane w ramach środków towarzyszących, współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym dla osób korzystających z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 – Podprogram 2018. Z uwagi na warsztaty, gabinet będzie nieczynny, za utrudnienia przepraszamy.

 

10.12.18 Warsztaty dla Pań w ramach projektu „Rewitalizacja miasta – nowa energia rybnickiej tradycji”

W dniu 10.12.18 przeprowadzimy spotkanie edukacyjne w ramach działań finansowanych w projekcie „Rewitalizacja miasta – nowa energia rybnickiej tradycji”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014- 2020.

08.06.18 Udział w Międzynarodowej Konferencji 50 lat Olimpiad Specjalnych

Z uwagi na czynny udział w konferencji, gabinet 08.06 będzie nieczynny. Zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Wystąpienie podczas konferencji jest przewidziane w piątek o godzinie 17:15, serdecznie zapraszam!

04.12.18 Spotkanie edukacyjne w Wodzisławskiej Szkółce Piłkarskiej

Pierwsze spotkanie w Wodzisławskiej Szkółce Piłkarskiej za nami, następne w przyszłym tygodniu. Bardzo dziękuję za tak aktywny udział. Było mi bardzo miło, nie spodziewałam się takiego merytorycznego przygotowania ze strony uczestników, dyskusja była bardzo żywa

23.06.18 Spotkanie w HALO RYBNIK – spotkanie w ramach akcji „Mamy ożywiają Śródmieście”

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach projektu: „Wychodzimy z domu. Mamy ożywiają Śródmieście”.
Tematem spotkania będą aktualne zalecenia żywienia niemowląt i dzieci do lat trzech, w tym schemat rozszerzania diety u niemowląt. Problematyka spotkania będzie dotyczyła również żywienia dzieci na diecie tradycyjnej i eliminacyjnej. Celem spotkania będzie odpowiedź na pytanie jak prawidłowo komponować jadłospis dziecka w oparciu o racje pokarmowe. Poruszone zostaną tematy m.in. mikroflory jelita, alergii i nietolerancji pokarmowych oraz najczęściej występujących problemów żywieniowych (np. kolki czy alergie pokarmowe). Spotkanie odbędzie się w formie teoretycznej (wykład z prezentacją multimedialną) i praktycznej (pogadanka grupowa i indywidualna)

16-17.05 warsztaty z zakresu żywienia, w ramach projektu „ALTERNATYWA”

Dzięki uprzejmości Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku przeprowadziliśmy spotkanie edukacyjne w ramach Projektu „Alternatywa”. Spotkanie dotyczyło zasad zdrowego żywienia oraz postępowania dietetycznego w różnych jednostkach chorobowych. Projekt współfinansowany jest w ramach Osi Priorytetowej IX Włączenie społeczne Działania 9.1 Aktywna Integracja 9.1.6 w ramach PRO WSL 2014-2020. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

25.05 Spotkanie w OPS w ramach pakietu opieki wytchnieniowej

Dzięki uprzejmości Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku przeprowadziliśmy spotkanie edukacyjne w ramach „Pakietu opieki wytchnieniowej” dla osób opiekujących się osobami starszymi. Tematem spotkania było żywienie seniorów  oraz żywienie w wybranych jednostkach chorobowych wieku podeszłego.

W trakcie spotkania omówiono ogólne zasady komponowania jadłospisów, dobór suplementacji w zależności od jednostki chorobowej, zaburzenia odżywiania w podeszłym wieku oraz zasady stosowania diety eliminacyjnej w przypadku braku enzymów trawiennych i nietolerancji pokarmowej. W trakcie spotkania przeprowadzono również pogadankę, w trakcie której uczestnicy mogli skorzystać z indywidualnej pomocy. Serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu!

(zdjęcie: piramida żywienia seniorów, źródło http://www.high-fiber-health.com)

10.05.18 Spotkanie w Dziennym Domu Seniora Wigor w Rybniku

10 maja, już kolejny raz, w dziennym Domu Seniora Wigor w Rybniku-Popielowie przeprowadziliśmy wykład  na temat żywienia w Cukrzycy. Spotkanie było połączone z pogadanką na temat problemów żywieniowych wieku podeszłego oraz pomiarami i analizą składu ciała u seniorów. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Wywiad dla TVT

W dniach 26.03.2018 dzięki uprzejmości Pani Kingi Kuczek – prowadzącej program PO GODZINACH, miałam możliwość udzielić wywiadu dla telewizji TVT na temat nawyków żywieniowych w okresie świątecznym.

Warsztaty Kulinarne z PCK!

W dniach 20.11-24.11 dzięki uprzejmości Rybnickiego Oddziału PCK, będę prowadzić warsztaty kulinarne dla beneficjentow Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2018. Z tego względu gabinet w tych dniach będzie czynny po godzinie 15:00. Przepraszamy za zmiany

 

Żywienie w ciąży i karmieniu piersią – spotkanie w szkole rodzenia

Uwaga przyszłe mamy! 06.11.2017 w Szkole Rodzenia Tulio w Rybniku – Kamieniu przeprowadzimy pogadankę na temat żywienia w ciąży i w trakcie karmienia piersią.Spotkanie odbędzie się dzięki uprzejmośc Douli – Iwona Pinocy w ramach cyklu spotkań dotyczących ciąży i macierzyństwa. Tym razem kilka słów na temat żywienia w ciąży i w trakcie karmienia piersią (obalimy kilka mitów) serdecznie zapraszam!

 

06.11 Spotkanie w szkole rodzenia – TULIO w Rybniku

06.11 w Szkole Rodzenia – Tulio w Rybniku przeprowadzimy warsztaty z zakresu żywienia w ciąży i karmienia piersią. Tematem spotkania będą najnowsze trendy w żywieniu kobiet w ciąży, oraz obalanie mitów związanych z karmieniem piersią.

Zajęcia w domu seniora WIGOR

Dziś kolejny raz miałam możliwość przeprowadzić spotkanie dotyczące zdrowego żywienia w Dziennym Domu Seniora „Senior – Wigor” w Rybniku 🙂 Tematami dzisiejszego spotkania poza omawianą wcześniej Cukrzycą Typu II były: zespół metaboliczny, hipercholesterolemia, dna moczanowa oraz zasadność stosowania suplementacji 🙂 Na koniec spotkania obowiązkowo odbyło się „zbiorowe ważenie” 😉 Seniorom serdecznie dziękuję za przemiłą atmosferę i żywą dyskusję! Do zobaczenia znów!

Wspieramy X Tour de Rybnik

W tym roku kolejny raz ufundowaliśmy nagrody w tegoricznym Tour De Rybnik w kategorii Najlepszy Rybniczanin dla I, II i III miejsca. Zapraszam serdecznie do kibicowania! A wszystkim kolarzom życzę powodzenia na trasie (widać Was z okien gabinetu). Pozdrowienia dla organizatora Fizjo-Sport Robert Słupik

 

Spotkanie w ramach projektu „Klub Kobiet Aktywnych czyli sukces na szpilkach”

06.07.2017 dzięki uprzejmości rybnickiego Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych (CRIS) miałam przyjemność przeprowadzić warsztaty dietetyczne dla kobiet w ramach projektu „Klub Kobiet Aktywnych czyli sukces na szpilkach”. Wszystkim Paniom serdecznie dziękuję za spotkanie, w szczególności podziękowania należą się Pani Agnieszce Lubina, która kolejny raz zaangażowała mnie do wzięcia udziału w projekcie. Projekt współfinansowany jest ze środków UE.

 07 lipca, 2017
 

PORADY DLA FIRMY POLITAN

W tym roku nawiązaliśmy współpracę z Rybnicką firmą Politan, dla której co miesiąc przygotowujemy cykl porad z zakresu żywienia i zdrowego stylu życia. Porady te są publikowane co miesiąc w firmowym biuletynie i przeznaczone są dla pracowników firmy. Wśród tematów poruszanych w tym roku będą sezonowe produkty, dietetyczne ciekawostki i przepisy oraz informacje dotyczące stanu zdrowia.

Program aktywności lokalnej w Rybniku

W dniu 30.05 dzięki uprzejmości rybnickiego MOPSu i projektu ALTERNATYWA w odbyło się spotkanie z dietetykiem naszej poradni w ramach Programu Aktywności Lokalnej.  Program miał na celu aktywną integrację osób i grup zagrożonych wykluczeniem społecznym. W ramach spotkania przeprowadzono wykład na temat prawidłowych nawyków żywieniowych połączony z pomiarami składu ciała i konsultacjami dietetycznymi. Dziękujemy za zaproszenie!

 30 maja, 2017
 

Spotkanie w Dziennym Domu Seniora WIGOR

W dni 26.05.2017 w Dziennym Domu Seniora „Wigor” w Rybniku-Popielowie dzięki zaproszeniu Fundacji „Byle do wiosny” przeprowadziliśmy wykład o żywieniu osób starszych. Wykład dotyczył nieprawidłowych nawyków żywieniowych seniorów oraz najczęstrzych problemów zdrowotnych występujących w wieku starszym, na które można wpłynąć dietą. Na koniec spotkania odbyła się pogadanka na temat diety w chorobach, a wszyscy uczestnicy mieli możliwość skorzystania z pomiarów masy ciała wraz z analizą składu ciała.

Spotkanie w ramach programu aktywnej integracji i grup zagrożonych wykluczeniem społecznym.

10.05 dzięki uprzejmości Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku, przeprowadziłyśmy spotkanie edukacyjne w ramach programu aktywnej integracji i grup zagrożonych wykluczeniem społecznym.  W ramach spotkania przeprowadzono wykład na temat prawidłowych nawyków żywieniowych połączony z konsultacjami dietetycznymi. Spotkanie miało na celu promowanie zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej.

Kolejny raz dzięki uprzejmości Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku, przeprowadziłyśmy spotkanie edukacyjne dla projektu „Alternatywa” w ramach programu aktywnej integracji i grup zagrożonych wykluczeniem społecznym. Spotkanie miało na celu promowanie zdrowego trybu życia w środowisku pracy i obejmowało ogólne zasady BHP, cykl porad dietetycznych oraz analizę składu ciała. Dodatkowo Pani Karolina Kotyrba przygotowała prezentację prostych ćwiczeń izomerycznych i rozciągających.

 

Powrót z urlopu i koniec zastępstwa

Informujemy, że po okresie 3 miesięcy zastępstwa, Pani Agnieszka Gdańska wraca do pracy w gabinecie i od połowy lutego znowu przyjmuje pacjentów.  Z uwagi na bardzo szybki powrót,
w najbliższych miesiącach godziny pracy gabinetu będą ograniczone (17:00-20:00), 4 dni w tygodniu, dlatego czas oczekiwania na wizytę może się wydłużyć. W związku z powyższym prosimy o wyrozumiałość.

 23 lutego, 2017
 

Warsztaty kulinarne dla seniorów!

10 listopada, wraz z seniorkami z Rybnika-Popielowa przeprowadziliśmy warsztaty kulinarne uwzględniające zalecenia żywieniowe dla osób z cukrzycą. Wszystko odbyło się dzięki uprzejmości Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych, które kolejny raz zaprosiło nas do wzięcia udziału w projekcie „Inkubator Dojrzałej Aktywności wsparciem senioralnej społecznej działalności”. Tym razem po za cyklem prelekcji o nawykach żywieniowych mieliśmy możliwość przeprowadzenia warsztatów kulinarnych w ramach których, zostały przygotowane przekąski z niskim indeksem glikemicznym, pasty na chleb i desery przeznaczone dla osób z cukrzycą lub glikemią.

HIPOKRATES – Plebiscyt dziennika zachodniego

W tym roku, dzięki uprzejmości naszych pacjentów i osób z nami współpracujących, nasz gabinet został nominowany do wzięcia udziału w plebiscycie dziennika zachodniego HIPOKRATES. W plebiscycie tym co roku głosuje się i wybiera najlepszych specjalistów i placówki branży medycznej. Bardzo nam miło, że zostałyśmy wybrane do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, tym bardziej że nasz mały gabinet będzie konkurował o ten tytuł ze szpitalami miejskimi i przychodniami w Województwie Śląskim.

 18 października, 2016
 
 

Warsztaty żywieniowe dla Pań

30 września w Rybniku-Popielowie dzięki zaproszeniu Rybnickiego Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych, przeprowadzimy praktyczne warsztaty żywieniowe przeznaczone dla Pań aktywnie uczestniczących w zajęciach przeznaczonych dla seniorów. Zajęcia będą obejmowały pomiary, obliczenia związane z analizą składu ciała i ustaleniem zapotrzebowania, oraz indywidualne porady związane z wybranymi jednostkami chorobowymi. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Inkubator Dojrzałej Aktywności wsparciem senioralnej społecznej działalności”.

Spotkanie dla pracowników Grupy Żywiec

Dzięki zaproszeniu grupy LUX MED, w ramach prowadzenia akcji profilaktycznych dla pracowników, 26 września w Raciborzu odbędzie się spotkanie dotyczące prawidłowych nawyków żywieniowych i sposobów na utrzymanie ich w trudnych warunkach pracy. Akcja będzie opierała się na przeprowadzeniu wykładu połączonego z zajęciami interaktywnymi uwzględniającymi indywidualne konsultacje dla pracowników. W trakcie spotkania przewidujemy między innymi analizę jadłospisów i najczęściej popełnianych błędów w pracy przedstawiciela handlowego.

 16 września, 2016
 
 

Zajęcia w Domu Seniora w Rybniku – Popielowie

12.09.2016 dzięki zaproszeniu Miejskiego Ośrodka Społecznego w Rybniku nasza poradnia weźmie udział w zajęciach w domu seniora w Rybniku-Popielowie. Przeprowadzimy zajęcia praktyczne i prelekcję dotyczącą opieki żywieniowej osób w wieku +60, czyli krótko o tym jak powinna wyglądać prawidłowa dieta w podeszłym wieku. W tym dniu gabinet będzie czynny tylko do godziny 15:00.

 08 września, 2016
 

Konsultacje i badania

26.08 w Industrialnym Centrum Kultury w Rybniku – Niewiadomiu, dzięki zaproszeniu Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku przeprowadzimy spotkanie edukacyjne dla Pań biorących udział w projekcie „ALTERNATYWA”. W ramach spotkania zostaną udzielone krótkie porady zdrowotno-dietetyczne połączone z analizą składu ciała.

 

Jesteśmy razem

W dniach 27-29.07.2016 w ramach Programu Integracji Społeczno-Zawodowej „Jesteśmy Razem” w Punkcie Aktywizacji Społecznej na ul. Zebrzydowickiej w Rybniku przeprowadzimy cykl zajęć warsztatowych dotyczących praktycznego aspektu żywienia w różnych jednostkach chorobowych. W spotkaniu będą uczestniczyły osoby z różnymi problemami zdrowotnymi i z różnym stopniem sprawności ruchowej.

 28 lipca, 2016
 
 
 

Program Aktywności Lokalnej dzielnicy Paruszowiec – Piaski

W dniu 08.07 w Placówce Wsparcia Dziennego w Rybniku (ul. Za Torem 3b), odbyło się spotkanie z dietetykiem naszej poradni w ramach Programu Aktywności Lokalnej dzielnicy Paruszowiec – Piaski. Program miał na celu aktywną integrację osób i grup zagrożonych wykluczeniem społecznym. W ramach spotkania przeprowadzono wykład na temat prawidłowych nawyków żywieniowych połączony z pomiarami składu ciała i konsultacjami dietetycznymi. Dziękujemy za zaproszenie.

 14 lipca, 2016
 

Jak prowadzić racjonalny sposób odżywiania

30.06 dzięki zaproszeniu Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku, w Szkole Podstawowej nr 22 w Niedobczycach przeprowadzimy prelekcję z zakresu zdrowego odżywiania i prowadzenia racjonalnej diety, połączoną z krótkimi indywidualnymi konsultacjami dietetycznymi. Spotkanie jest przeznaczone dla osób korzystających z pomocy Rybnickiego MOPSu.

WF z klasą

W Gimnazjum nr 10 im. Jana Pawła II w Rybniku odbyła się akcja sportowa w ramach realizowanego w tym roku przez szkołę projektu „WF z klasą”. Akcję przeprowadzono 11 maja. Oprócz licznych turniejów sportowych odbyły się prelekcje z udziałem specjalistów. Mgr inż. Agnieszka Gdańska –  specjalista ds. dietetyki – omówiła zagadnienia dotyczące zdrowego trybu życia i właściwego odżywiania.

 

Wywiad z Panią Agnieszką Gdańską na antenie TVT regionalna

Dnia 29.03 miałam przyjemność udzielić wywiadu dla naszej lokalnej telewizji na temat zdrowych nawyków żywieniowych i powrotu do wagi po świętach. Wywiad przeprowadziła Pani Kinga Kuczek, której serdecznie dziękuję za rozmowę. Wywiad był emitowany 29.03 o 18:50 i 21:50 na antenie TVT regionalna.

Zachęcam do obejrzenia:

https://www.youtube.com/watch?v=iobzu19qt_8

„Kiedy i dla kogo dieta bezglutenowa?”

W ramach cyklicznych spotkań w Klubokawiarni Żółty Młynek w Rybniku, 04.03 o godzinie 18:00 zapraszamy na prelekcję tematyczną „Kiedy i dla kogo dieta bezglutenowa?”. Tematyka spotkania będzie obejmowała informacje dotyczące celiaki: przebiegu oraz metod jej diagnozowania, wpływu glutenu na organizm, zawartości glutenu w poszczególnych składnikach pokarmowych oraz ogólnej zasady stosowania diety eliminacyjnej.

Serdecznie Zapraszamy

 02 marca, 2016

XV edycji „Potwornego Biegu Zimowego”

Kolejny raz z rzędu pacjenci naszej poradni przygotowują się do startu w XV edycji „Potwornego Biegu Zimowego”. Bieg na trasie rybnickich ścieżek rowerowych na dystansie 10 km odbędzie się 07.02.2016.

Zapisy trwają tak więc serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji na: http://www.sbd-energetyk.pl

 

WSPIERAMY OBÓZ ZIMOWY PIŁKARZY Z CZERWIONKI-LESZCZYN!

Z powodu różnej sytuacji finansowej zawodników, młodzi piłkarze z Czerwionki wystartowali z projektem w serwisie polakpotrafi.pl Starają się zebrać pieniążki żeby dofinansować wyjazd na zimowy obóz sportowy. Na prośbę Pana Trenera Radosława Salomona, już dołączyłam się do akcji i serdecznie zachęcam do dalszej pomocy! Pomóżmy chłopakom rozwijać ich pasję sportową!

Więcej informacji: http://polakpotrafi.pl/projekt/mks-mosir

 

04.12 – DZIEŃ GÓRNIKA

Z okazji Górniczego Święta Barbórki jak co roku, szykujemy akcję promocyjną! Górnicy to bardzo liczna grupa zawodowa korzystająca z naszych usług, dlatego z okazji swojego święta otrzymają od nas rabat w wysokości – 20% na dowolną usługę dietetyczną. Rabat obowiązuje w okresie od 04.-10.12.15.

Śpieszcie się bo zostały ostatnie wolne miejsca, zapraszamy!

 

Żywienie, a fizjoterapia – zajęcia ze studentami AWF

26.11.2015 dzięki zaproszeniu studium doktoranckiego Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach nasza poradnia weźmie udział w zajęciach ze studentami fizjoterapii, podczas których zostaną omówione praktyczne aspekty żywienia i ich wykorzystanie w sporcie i fizjoterapii. Prelekcja będzie obejmowała diagnostykę nadwagi i niedowagi, postępowanie w wybranych chorobach cywilizacyjnych wpływających na układ ruchu, wpływ diety eliminacyjnej na układ kostno-szkieletowy.

Kolejny 24 godzinny charytatywny maraton pływacki za nami!

Wraz z pacjentami naszej poradni kolejny raz wzięliśmy udział w 24 – godzinnym Maratonie Pływackim, który odbył się się 10-11.11 Wodzisławiu Śląskim. W tym roku dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie dzieci dotkniętych chorobami układu oddechowego. Wszystkim, którzy wzięli udział serdecznie dziękujemy!

29.10 Spotkanie z rodzicami przedszkola nr 41 „Puchatkowo” w Rybniku

Spotkanie będzie miało charakter prelekcji na temat zdrowych nawyków żywieniowych oraz najczęściej popełnianych błędów żywieniowych u dzieci w wieku przedszkolnym. Prezentacja będzie miała na celu zapoznanie rodziców z wartościami odżywczymi warzyw i owoców, utrwalenie zasad komponowania zdrowego jadłospisu przedszkolaka i promowanie aktywnego udziału rodziców w podejmowanych działaniach prozdrowotnych.

 

30 sierpnia kolejny raz Tour De Rybnik

Już kolejny raz nasza poradnia będzie sponsorować nagrody w Tour de Rybnik w klasyfikacji Najlepszy Rybniczanin. W tym roku nagrody otrzymają kolarze, którzy zdobędą pierwsze miejsce w klasyfikacji Kobiety & Masters oraz Orlik & Elita. Nagrodą będzie przygotowanie indywidualnego programu żywieniowego z miesięcznym jadłospisem. Życzymy powodzenia.

 

Już 22.06 odbędzie się spotkanie z dziećmi i młodzieżą w Gimnazjum nr 7 w Rybniku

Spotkanie będzie miało charakter prelekcji na temat zdrowych nawyków żywieniowych oraz najczęściej popełnianych błędów żywieniowych u dzieci w wieku szkolnym.

DNI PROMOCJI ZDROWIA

01.06 w ramach DNI PROMOCJI ZDROWIA odbędzie się spotkanie z dziećmi i młodzieżą w Gimnazjum nr 1 w Rybniku. Spotkanie będzie miało charakter prelekcji na temat zdrowych nawyków żywieniowych oraz najczęściej popełnianych błędów żywieniowych u dzieci w wieku szkolnym.

Mlekoteka

28.06 wraz z Klubem Mam Mamy Dzieci oraz Tulio – Iwona Pinocy zapraszamy na spotkanie w ramach akcji Mlekoteka. Spotkanie będzie miało charakter prelekcji i pogadanki na temat: „Kontrowersje w karmieniu piersią”. Poruszane zagadnienia to m.in. długie karmienie, karmienie w ciąży, karmienie w tandemie, karmienie bliźniąt, karmienie i alkohol/papierosy, karmienie odciągniętym pokarmem.

Serdecznie zapraszamy!

Akcja „MAMA W RUCHU”

Z przyjemnością informujemy, że nasz gabinet przyłączyła się do akcji społecznej „MAMA W RUCHU”. Akcja rozpoczyna się 1 kwietnia i będzie trwać do 31 maja 2015. Jest skierowana do mam  i kobiet w ciąży. Celem akcji jest promowanie aktywności fizycznej kobiet w ciąży i mam i zachęcenie mam do zmiany trybu życia na bardziej zdrowy i sportowy. Zapraszamy!

Darmowe konsultacje dla Pań z chorobami tarczycy

Zapraszam serdecznie wszystkie panie leczące tarczycę (niedoczynność, nadczynność, Hashimoto) na darmowe konsultacje dietetyczne już 20 marca (piątek) od godziny 11:00, w gabinecie na M.C. Skłodowskiej 7.

 

Żywienie w sporcie

W dniu 03.03 przeprowadzimy prelekcję z zakresu żywienia w sporcie przeznaczoną dla dzieci trenujących tenis i ich rodziców. Podczas tegorocznego spotkania zostaną omówione zasady ogólne żywienia w zależności od treningu i w okresie przygotowania do zawodów. Prelekcja odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 2 w Radzionkowie. W tym dniu poradnia będzie nieczynna, za utrudnienia przepraszamy.

II Międzynarodowym Sympozjum Naukowo-Szkoleniowym HEALTHY-AGING

25.02.2015 wzięliśmy udział w II Międzynarodowym Sympozjum Naukowo-Szkoleniowym HEALTHY-AGING, mikroodżywianie w medycynie zapobiegawczej. Była to okazja do uzyskania punktów edukacyjnych, a przede wszystkim do poszerzenia zakresu wiedzy i wymiany doświadczeń. Dziękujemy za zaproszenie!

 

Konsultacje dietetyczne w ramach projketu „Rodzina- dobre miejsce”

Dzięki zaproszeniu Stowarzyszenia RAZEM, w ramach projektu unijnego „Rodzina – dobre miejsce” w dniu 18 listopada w gminie Świerklany nasza poradnia wraz z poradnią Pani Doroty Maciejonczyk przeprowadzi zajęcia dydaktyczne dla rodziców chcących wzmocnić swoje kompetencje wychowawcze. Podczas zajęć przeprowadzimy prelekcję z zakresu zasad zdrowego żywienia oraz wykonamy indywidualne pomiary połączone z krótkimi konsultacjami dietetycznymi.

24-godzinny Maraton Pływacki!

Wraz z pacjentami naszej poradni weźmiemy udział w 24 – godzinnym Maratonie Pływackim, który odbędzie się 10-11.11 w Wodzisławiu Śląskim. W tym roku płyniemy dla Leny i Oliwiera! Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację maluchów. Aktywność fizyczna jest na stałe wpisana w piramidę żywienia dlatego wszystkich serdecznie zapraszamy – pływajcie razem z nami!

 

Poradnia w Rybniku patronem V Mityngu Pływackiego Nauczycieli w Radlinie

Nasza poradnia będzie wspierać V Ogólnopolski Mityng Pływacki Nauczycieli i Pracowników Oświaty w Radlinie. Zawody odbędą się 24.10.2014 w MOSiR w Radlinie, zgłoszenia właśnie zostały otwarte dlatego jako patron tej imprezy zachęcamy wszystkich pływających pracowników oświaty do wzięcia udziału. Mityng po raz kolejny jest organizowany przez Zarząd Oddziału ZNP z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim.

Tour de Rybnik za nami!

Nasza poradnia sponsorowała nagrody w tegorocznym Tour de Rybnik, w kategorii Najlepszy Rybniczanin. Pierwszą nagrodę – przygotowanie programu żywieniowego – otrzymał zwycięzca tej konkurencji pan Paweł Przeliorz. Serdecznie gratulujemy uczestnikom i dziękujemy organizatorom FizjoSport i panu Robertowi Słupikowiza zaproszenie.

30 września, 2014

Prelekcja dla pływaków w Klubie Górnik Radlin

W dniu 23.09.2014 przeprowadzimy prelekcję z zakresu żywienia przeznaczoną dla pływaków Klubu Sportowego Górnik Radlin. Podczas tegorocznego spotkania zostaną omówione zasady ogólne żywienia pływaków w zależności od treningu i w okresie przygotowania do zawodów. Prelekcja odbędzie się w Zespole Szkół Sportowych w Radlinie dzięki uprzejmości pani trener – Iwony Serwotki”.

Darmowe konsultacje z okazji urodzin naszej poradni!

Nasza poradnia obchodzi urodziny, w związku z czym organizujemy dzień Darmowych Konsultacji. W środę 01.10.2014 w gabinecie przy ul. M.C.Skłodowskiej 7 w godz. 10:00-18:00 odbędą się bezpłatne konsultacje dietetyczne. Każdy pacjent otrzyma wydruk z analizą masy i składu ciała, krótkie porady dietetyczne oraz 10% zniżkę na przygotowanie programu dietetycznego wraz miesięczną terapią.

 16 września, 2014
 

Dzień Fitness w Wodzisławiu Śląskim

Nasza poradnia brała udział w Dniu Fitnes w Wodzisławiu Śląskim, gdzie przeprowadziliśmy wykład z tematyki żywienia w sporcie. Jest już dostępna relacja z tego wydarzenia.

 

Wspieramy tegoroczny Tour de Rybnik

W tym roku nasz gabinet wspiera tegoroczny wyścig kolarski Tour de Rybnik. Będziemy sponsorować nagrody w kategorii „Najlepszy Rybniczanin” – Jest to ukłon w stronę rybnickich kolarzy, których przybywa z roku na rok. Więcej informacji na http://www.tourderybnik.pl/